Miłość, Związki, SeksWyróżnione

Petting co to jest i jak się praktykuje tę formę aktywności seksualnej?

Jeśli zastanawiasz się, petting co to jest, być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale prawdopobnie praktykowałeś/ praktykowałaś już tę formę aktywności seksualnej w swoim życiu. Pamiętasz te niekończące się sesje pieszczot np. pod prysznicem, które podobały Ci się w wieku nastoletnim? Cóż, to właśnie jest przykład petting’u. Oto więcej informacji w tym temacie.

Co to jest petting?

Petting pochodzi od angielskiego czasownika “to pet”, który dosłownie oznacza głównie pieścić, lub głaskać. Jeśli zastosujemy ten czasownik w bardziej seksownym kontekście, “pet” oznaczałoby pieszczoty, obmacywanie i tak dalej. Koncepcja jest dość podobna do obściskiwania się, ale nieco bardziej intensywna niż zwykle i praktykowana raczej w prywatnym miejscu (chociaż niektórych podnieca robienie tego w miejscahc publicznych). Odpowiadająć prościeś na pytanie, co to jest petting, jest to każda forma stosunku seksualnego, w której nie dochodzi do penetracji pochwy lub odbytu.

Zalety pettingu

  • Nie ma ryzyka ciąży, a zatem petting nie wymaga metod antykoncepcyjnych
  • Jest to sposób na poznanie siebie i odkrycie własnego ciała oraz ciała partnera.
  • Petiting jest wysoce zalecany dla osób, które cierpią na zaburzenia utrudniające penetrację (pomaga się oswoić z partnerem/ partnerką).

Jak praktykuje się petting?

Puść wodze fantazji! Wszystko wchodzi w grę: delikatne lub namiętne pocałunki, zmysłowe, zdecydowane dotknięcia, kontat ciało do ciała w ubraniu lub bez, wpatrywanie się, masturbacja i seks oralny we wszystkich jego odmianach. Możesz także wprowadzić wszelkiego rodzaju gadżety seksualne, aby uzyskać z pettingu jeszcze więcej przyjemności i lepiej się bawić. Mowa o gadżetach takich jak lubrykanty, olejki do masażu, gry uwodzicielskie, odgrywanie ról i niekończących się rodzajach zabawek, masturbatorów, wibratorów itp. Nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chdzi o petting, z wyjątkiem penetracji.

Petting jest satysfakcjonujący i może ożywić doznania w stabilnej relacji

Jak widać, pieszczoty w żadnym wypadku nie są nudne i ograniczone, ale obejmują wiele aktywności seksualnych i mogą stać się znacznie bardziej skomplikowane. Na przykład w stabilnej parze taka praktyka może ożywić doznania, które zostały utracone dawno temu z powodu rutyny i praktykowania zwykłego seksu.

Jakie są rodzaje pettingu

Zasadniczo istnieją trzy rodzaje pettingu, w zależności od stopnia jego intensywności:

  • Delikatny petting: ten rodzaj pettingu jest najbardziej podobny do tego, co robiłeś/ robiłas ze swoją dziewczyną/ chłopakiem w szkole: trzymanie się za ręce, pieszczoty twarzy, całowanie itp.
  • Bardziej zaawansowany petting: tutaj, oprócz powyższych, zaczynamy pieścić bardziej “wrażliwe” części ciała, takie jak piersi, włosy, pupę, penisa, ale zawsze przez ubranie. W każdym razie, nawet jeśli cienka warstwa materiału oddziela dłonie od tych wrażliwych części, doznania mogą być bardzo intensywne i dają wiele przyjemności. W rzeczywistości ta “niemożność” dotykania jest niezwykle podniecająca.
  • Intensywny petting – tutaj wszystko jest dozwolone, nie ma żadnych ubrań i może obejmować także seks oralny, masturbację lub bardziej specjalne rzeczy, takie jak trybadyzm, czy frot.

Kto zazwyczaj angażuje się w petting?

Petting jest bardzo powszechną praktyką wśród nastolatków, którzy nie zdecydowali się jeszcze na krok w kierunku bardziej “dorosłych” relacji seksualnych. Jest również bardzo powszechny w kulturach lub grupach społecznych, w których zachowanie dziewictwa do ślubu jest ważną kwestią. Ale oczywiście, jak już wskazaliśmy, petting może być praktykowany przez każdego jako sposób na wyjście z rutyny z partnerem/ partnerką.