UrodaFitnessKobieta

Kobieca talia osy – najlepsze ćwiczenia na wcięcie w talii

Wąska talia jest zmysłowa i kobieca. Dużą rolę odgrywają w tym przypadku uwarunkowania genetyczne i anatomiczne. Na wcięcie w talii wpływa przede wszystkim szerokość miednicy. Węższa miednica sprawia, że trudniej jest osiągnąć talię osy. Nie znaczy to jednak, że nie można nic zrobić i jej wymodelować. Doraźnym rozwiązaniem są pasy i gorsety wyszczuplające. Ich wadą jest, niestety, osłabianie mięśni brzucha oraz uciskanie narządów wewnętrznych. Aby w zdrowy sposób osiągnąć trwały efekt, warto zacząć wykonywać odpowiednie ćwiczenia na wcięcie w talii.

Silne mięśnie – smukła talia

Ćwiczyć można nie tylko na siłowni. Również w swoim domu łatwo wykonać trening, do jakiego nie jest potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt. Wystarczy wygodny, sportowy strój, mata oraz dobre chęci. To dzięki niemu można pięknie wyrzeźbić oraz podkreślić talię. W jej kształtowaniu należy popracować zwłaszcza nad poprawą kondycji mięśni skośnych brzucha i mięśni grzbietu.

Każde ćwiczenie na wcięcie w talii powoduje, że mięśnie są wzmacniane, a nie rozciągane. Nie wydłużają się, ani nie skracają. Wszelki ruch, który musi ustabilizować kręgosłup, aktywizuje mięśnie brzucha i powoduje ich napięcie. W tym celu doskonałym ćwiczeniem jest deska bokiem. Polega ona na położeniu się bokiem i wsparciu tułowia na przedramieniu. Noga ugięta lub wyprostowana. Druga noga, u góry, powinna być zawsze wyprostowana. Następnie unosi się biodra, które wraz z kolanami powinny tworzyć linię prostą. W takiej pozycji należy wytrzymać przynajmniej kilkanaście sekund.

Z kolei odpowiednia praca nad mięśniami grzbietu, które mają tendencję do rozrastania się wszerz, sprawi, że talia stanie się optycznie węższa. W domu można wykonywać ćwiczenia z taśmą. Leżąc na brzuchu, należy przyciągać rękami zaczepioną wyżej taśmę. Odpowiada to przyciąganiu drążka na siłowni. Początkowo wystarczy kilka ruchów, a potem kilkanaście.

Wąska talia bez nieestetycznych boczków

Dzięki ćwiczeniom na wcięcie w talii można zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy bioder. To ona psuje sylwetkę i samopoczucie. Aby się jej pozbyć oraz wyeksponować mięśnie, warto zastosować dietę i odpowiedni trening. Eliminowane boczków powinno angażować do wysiłku całe ciało. Wiele mięśni pobudza do pracy robienie przysiadów, z obciążeniami lub bez. Do tego prostego i doskonale znanego wszystkim ćwiczenia organizm potrzebuje więcej energii, a więc spali większą ilość kalorii. Dodatkowo, na siłowni można wykonywać przysiady ze sztangą. W domu natomiast z plecakiem. A im mniej tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, tym talia jest węższa.

Jak jeszcze można ćwiczyć na wcięcie w talii?

Aktywność fizyczna na osiągnięcie efektownej, wąskiej talii to także taniec. Przyjemne z pożytecznym łączą zwłaszcza tańce latynoamerykańskie, takie jak samba, cha–cha czy rumba. Dobrze się bawiąc, można wzmacniać mięśnie brzucha i pleców. Szybki, dynamiczny ruch sprzyja też przyspieszaniu spalania tkanki tłuszczowej.

Na wspaniałą rzeźbę mięśni i wyszczuplenie talii wpływa również uprawianie takich sportów, jak pływanie, siatkówka czy piłka ręczna. Warto przy tym pamiętać, że mięśnie mają stać się bardziej wytrzymałe, a nie mocno rozbudowane. Nadmiernie trenowane mogą bowiem zwiększać obwód talii.

Pięknie zbudowane ciało to doskonałe samopoczucie. Ćwiczenia na wcięcie w talii, choć skuteczne i ważne, mogą nie wystarczyć. Aby cieszyć się smukłą sylwetką i uniknąć efektu jojo, istotne są także zdrowe nawyki żywieniowe. Codzienne menu nie powinno przekraczać zapotrzebowania kalorycznego. Wraz z systematycznym treningiem pozwoli to osiągnąć zamierzony, trwały efekt.