Bukowiec w Bieszczadach

Połonina Wetlińska

Miejsce noclegu:
Kataszir, http://www.kataszir.friends.id.pl/oferta.html

Opis:
Kemping położony w Bukowcu położonym przy Małej Pętli Bieszczadzkiej, w odległości ok. 20 km od Cisnej. W najbliższym sąsiedztwie płynie rzeka Solinką, do której wiedzie kilka ścieżek bezpośrednio z pola namiotowego.

Pomiędzy domkami i przyczepami kempingowymi przygotowane zostały miejsca na namioty, w pobliżu również stoły z ławami przeznaczone dla odpoczywających oraz jedna duża altana na ogniska.

Przyjeżdżają tutaj głównie rodziny z dziećmi.

Gospodarze sprawiają bardzo sympatyczne wrażenie, są mili i uczynni.

Kemping położony jest w stosunkowo dobrym miejscu, zarówno pod kątem aktywnego wypoczynku (np. rowerem dojechaliśmy stąd pod Korbanię), jak i spędzenia czasu nad rzeką, np. z wędką (co jest w tym miejscu dosyć modnym zajęciem).

Wieczorami można zapatrzeć się w niebo, na którym ze wzgędu na panującą wokół ciemność idealnie widać gwiazdy.

Sanitariaty:
Dwie toalety o stosunkowo niskim standardzie, brak papieru toaletowego. Przy umywalce mydło w kostce i ręcznik papierowy. W kranie lodowata woda. Prysznic dodatkowo płatny (5 zł / 15 minut).

Prąd:
Bezpłatne podłączenie do prądu (standardowo, należy pamiętać o własnym przedłużaczu).

Kuchnia polowa:
Jedyna umywalka dostępna jest przy toaletach.

Bezpieczeństwo:
Kemping jest cichy i spokojny. Zachowana jest cisza nocna. Pomimo, że od drogi teren jest ogrodzony, to można do niego dojść również od strony rzeki, gdzie nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń.

Atrakcje w pobliżu:

  • Korbania
  • Rzeka Solinka
  • Szlaki piesze i rowerowe

Cena:
Za 2 osoby dorosłe i dziecko (10 lat) zapłaciliśmy 30 zł / doba. W tym było już podłączenie do prądu. Dodatkowy koszt stanowi wspomniany wyżej prysznic.

Podsumowanie:
Kemping położony blisko sklepu (ok 300 m), drogi i rzeki. Z powodzeniem może stanowić bazę wypadową na szlak, jak również miejsce do wypoczynku nad górską wodą. W porównaniu do innych pól namiotowych ceny są tutaj bardzo przystępne, wręcz niskie.

Termin pobytu: sierpień 2016

Instagram
RSS