Woda utleniona do ucha na przeziębienie

Woda utleniona zakraplana do ucha jest jedną z bardzo popularnych w Ameryce metod w walce z przeziębieniem. W Polsce również coraz częściej można usłyszeć o niej od znajomych lub pediatrów, a także poczytać na portalach dotyczących życia w zgodzie z naturą.

Kiedy zauważamy, że u nas lub u naszych bliskich rozpoczyna się przeziębienie, jest to najwłaściwszy moment, żeby zatrzymać namnażanie bakterii, które rozpoczęło się w organizmie. Pozwoli to na zahamowanie rozwijającej się infekcji. Ważne jest jednak szybkie działanie, nie dajmy się chorobie!

W takim momencie z pomocą przychodzi nam 3% woda utleniona, płatki kosmetyczne oraz patyczki do uszu. No, i ktoś bliski do zakroplenia. 🙂
Osoba przeziębiona powinna położyć się na boku. Wkraplamy jej po 3-4 krople wody utlenionej do ucha i czekamy dwie minuty. Po tym czasie w uchu powinna zajść reakcja (syczenie i bulgotanie). Jest ona zupełnie bezpieczna i nieszkodliwa, jednak warto wiedzieć, że coś takiego może nastąpić. Po kolejnej minucie należy przy pomocy wacika lub patyczka usunąć nadmiar wody utlenionej z ucha. To samo wykonujemy z drugim uchem, a całą operację w pierwszym dniu przeziębienia powtarzamy co 3-4 godziny.

Woda utleniona

Instagram
RSS