Toruń

Miejsce noclegu:
Camping Tramp w Toruniu, ul. Kujawska 14

Opis:
Pomiędzy drzewami przyjemnie zacieniającymi plac znajdują się domki całoroczne oraz miejsce przeznaczone pod namioty, przyczepy i kampery. Kemping wyposażony jest w boisko do kosza, kort tenisowy i liczne alejki na których z powodzeniem można pograć w piłkę lub badmintona. Pomiędzy drzewami bez problemu można rozwiesić hamak.

Główną bramą kempingu wychodzi się na ścieżkę wzdłuż Wisły, z której idąc w lewo po 200 m dotrzemy do mostu wiodącego przez Wisłę na Stare Miasto. Jeśli jednak skręcimy w prawo, to po ok. 500-800 m dotrzemy do punktu widokowego z pięknie i bardzo czytelnie rozrysowaną panorama miasta.

Po drugiej stronie kempingu znajdziemy niewielką furtkę, która stanowi skrót wiodący do pobliskiej stacji benzynowej oraz sklepów – Lidla i Biedronki. W pobliżu kempingu znajduje się również stacja PKP Toruń Główny.

Sanitariaty:
Czyste, zadbane i ogrzewane łazienki i toalety, w których cały czas jest mydło, papier toaletowy i przede wszystkim ciepła woda.

Prąd:
Za dodatkową opłatą można wykupić stały dostęp do prądu (należy pamiętać o przedłużaczu, minimum 30-50 m). W przeciwnym razie, działające gniazdko znajdziemy w kuchni polowej i łazience.

Kuchnia polowa:
W centralnej części kempingu, w drewnianej, dużej altanie, znajduje się kuchnia polowa, z kilkunastoma zlewami i bieżącą ciepłą wodą. Czysto i przyjemnie.

Bezpieczeństwo:
O godz. 22 kemping jest zamykany i na jego teren można dostać się jedynie przez bramę główną, uprzednio dzwoniąc po ochronę. Teren jest stale monitorowany.

Atrakcje w pobliżu:

  • Fontanna multimedialna Cosmopolis
  • Stare Miasto na którego terenie znajdziemy liczne wystawy uliczne artystów lokalnych, wkomponowane w architekturę gotycką.
  • Lody u Lenkiewicza (najlepsze w Toruniu)
  • Panorama Torunia
  • Wiele innych, których nie zdążyliśmy odwiedzić.

Cena:
Za jedna noc dla 2 osób dorosłych i 1 dziecka (10 lat) zapłaciliśmy ok. 60 zł. Prąd to dodatkowa opłata w wysokości 18 zl.

Podsumowanie:
Pole namiotowe i kemping zrobiły na nas ogromne wrażenie. Mówiąc krótko – na europejskim poziomie.

Termin pobytu:
lipiec 2016 r.

Instagram
RSS