Małe Swornegacie

Bory Tucholskie

Miejsce noclegu:
Pole namiotowe nad jeziorem Charzykowskim, pierwsze po prawej stronie jadąc od miejscowości Chociński Młyn.

Opis:
Kemping nad brzegiem jeziora Charzykowskiego. Dużo miejsc na namioty, przyczepy i kampery, które oddzielone są od siebie drzewami oraz wiatami. Na polu łatwo znaleźć miejsce gwarantujące odrobinę prywatności. Przyjeżdżają tutaj głównie rodziny z dziećmi poszukujące spokojnego miejsca na odpoczynek. Kemping stanowi również przystanek dla osób korzystających z kilkudniowych spływów kajakowych.

Od kempingu odchodzą spacerowe ścieżki leśne na których, w niewielkiej odległości, można spotkać zwierzęta (po dosłownie kilku minutach spaceru zauważyliśmy przyglądającą się nam sarenkę).

Dla odpoczywających zostały wyznaczone  miejsca na ogniska oraz przygotowane liczne drewniane wiaty i stoły z ławami. Pomimo, że kemping cieszy się dużym zainteresowaniem rodzin, brakuje w tym miejscu infrastruktury dla dzieci, tj. boisko czy plac zabaw. Nie przeszkadza to jednak najmłodszym w organizowaniu zabaw we własnym gronie, z wykorzystaniem licznych drzew zamiast bramek. 

Osobą odpowiedzialną za kemping jest miły, starszy pan, który osobom zainteresowanym chętnie opowiada o tym miejscu, a jednocześnie nie narzuca się wypoczywającym.

Sanitariaty:
Ciepły prysznic za dodatkową opłatą. Ogólnodostępne są toalety i zimna woda w umywalkach. Umywalki wyposażone w mydło, jednak w toaletach często brakuje papieru toaletowego.

Dla osób preferujących sterylne warunki w toaletach ten kemping może okazać się niewystarczający. Bez problemu można jednak tutaj funkcjonować i, przynajmniej my, bez problemu decydowaliśmy się na korzystanie z dostępnego tutaj standardu.

Prąd:
Za dodatkowa opłatą, do wyboru ryczałt 6 zł /doba lub wg wskazań licznika.

Kuchnia polowa:
Dwie umywalki z zimną wodą, w bezpośrednim sąsiedztwie z łazienkami.

Bezpieczeństwo:
Kemping należy do spokojnych miejsc. Zachowana jest cisza nocna. Miejsce nie jest zamykane na noc, można się tutaj dostać nie tylko bramą główną, ale również licznymi ścieżkami leśnymi.

Atrakcje w pobliżu:

  • Liczne ścieżki i szlaki rowerowe przebiegające przez lasy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie
  • Pomniki przyrody (np. Dąb Bartuś)
  • Jeziora wraz z infrastrukturą (kajaki, rowerki wodne, deski surfingowe, łódki)
  • Most zwodzony

Cena:
Ok. 30 zł / doba za dwie osoby dorosłe i dziecko (10 lat), w tym namiot i samochód. Dodatkową opłatę stanowi prysznic (6 zł) i prąd.

Podsumowanie:
Miejsce idealne dla osób, które chcą aktywnie spędzić czas oraz wieczorami wypocząć na łonie natury.

Termin pobytu:
lipiec 2016 r.

Instagram
RSS