Dolina Chochołowska z wózkiem. Czy to dobry pomysł?

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska z wózkiem. Czy to dobry pomysł?

Chyba trzeba zacząć od tego, że to był dla nas dość naturalny wybór. W Dolinie Chochołowskiej przez część czasu spaceruje się drogą asfaltową, pozostała część szlaku to droga ubita, stosunkowo łatwa w przejściu. Nasze przygotowanie do wycieczki z Zuzią to oczywiście wózek o dużych, pompowanych kołach.
Jak w naszej ocenie wypada Dolina Chochołowska podczas spaceru z wózkiem? Generalnie OK.

Dolina ChochołowskaDolina ChochołowskaDolina ChochołowskaTo najlepsze określenie. Nie będę tutaj skupiać się na ochach i achach. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że właśnie siedzę w Dolinie Kościeliskiej, która jest moją ulubioną. 🙂

Podchodząc do tematu obiektywnie. Asfaltowy fragment Doliny na wyprawę z wózkiem jest wręcz idealny. Tutaj może zapuścić się każdy, niezależnie od tego, w jakie koła ma wyposażony wózek.

Druga część szlaku to droga ubita, miejscami wysypana kamykami oraz w dwóch miejscach kocie łby.

Dolina Chochołowska

I na nich chcę się przez chwilę skupić. Wybierając się na wycieczkę z wózkiem terenowym (duże, pompowane koła) na tych odcinkach trasy czujesz dyskomfort. A może inaczej. Ja miałam wrażenie, że Zuzi pierwsze słowa będą brzmiały: „mama, tata, trzęęęęsie”. Nie wiem co powiedziałoby dziecko jadące w miejskim wózku o małych kołach… Fakt pozostaje faktem, że te odcinki trasy są dość trudne do przejścia z wózkiem. Na szczęście były stosunkowo niedługie i dało się je przetrwać (chociaż miałam jedną chwilę zwątpienia)…

Spacer warto zakończyć albo w schronisku, albo przynajmniej na Polanie Chochołowskiej. To miejsce, jak wiele, ma swój specyficzny wyjątkowy klimat.

Dolina ChochołowskaDolina ChochołowskaDolina ChochołowskaDolina Chochołowska

Dolina Chochołowska to jeden ze szlaków na który można wybrać się rowerem. Jest to dość istotne dla wielbicieli tego środka lokomocji, zwłaszcza, że  chociażby Dolina Kościeliska jest dla rowerów zamknięta.

Jeszcze jedno. Jeśli prognozy twierdzą, że w trakcie pobytu w Tatrach będziesz mieć pogodę w przysłowiową kratkę, na Dolinę Chochołowską możesz wybrać nieco brzydszy dzień. My zaplanowaliśmy spacer tutaj po całonocnej ulewie. A po wyjściu z Parku nadal mieliśmy w miarę czyste buty.

Instagram
RSS