Samodzielne cyklinowanie podłogi w salonie

Cyklinowanie podłogi 7

Samodzielne cyklinowanie podłogi w salonie, czyli wyzwanie ZRÓB TO SAM poziom EXPERT!

Teraz, po trzech miesiącach od zakończenia remontu podłogi w salonie, w końcu jesteśmy gotowi, żeby podzielić się z Tobą swoimi wrażeniami i, przede wszystkim, doświadczeniami z tego zacnego przedsięwzięcia.

Skąd pomysł, że cyklinowanie podłogi możemy zrobić samodzielnie? Po prostu, doszliśmy do wniosku, że to nie może być TAKIE trudne!

Na początku, jeszcze zanim wypożyczyliśmy cykliniarkę, słyszeliśmy: „Ale na pewno?”, „dacie radę?”, „nie boisz się, tak sam?”, „a jak wyjdzie ci krzywo?”, „słuchaj, lepiej weźcie fachowca”… Tak, to tylko kilka tekstów motywacyjnych… Nikomu jednak nie udało się nas zniechęcić.

Ale teraz o samym cyklinowaniu. Na początku zadanie okazało się na tyle wymagające, że po pierwszej warstwie cyklinowania pojawiło się ZWĄTPIENIE i BRAK WIARY w pozytywne zakończenie. Na szczęście UPÓR nie dał dojść do głosu REZYGNACJI (była to faza typowej nauki, polegającej na trenowaniu „na sucho”). Kiedy okazało się, że upór wsparty SPRYTEM i WIARĄ W SIEBIE daje pozytywny rezultat, nastąpiła wcale nie taka CIĘŻKA PRACA, dzięki której oczom naszym pokazała się równa i gładka podłoga. Był to moment, kiedy wkradła się EUFORIA. Prace cykliniarskie zostały zakończone, a ponieważ cały ten proces odbywał się w Sylwestra, w świetnych nastrojach mogliśmy rozpocząć świętowanie powitania Nowego Roku. A Piotr otrzymał tytuł BOHATERA domu!

Na kolejne dni pozostało nam już tylko polakierowanie podłogi. Rozważaliśmy wiele opcji, zaczynając od bejcy i olejowania, poprzez lakiery wodne, kończąc na rozpuszczalnikowych. Finalnie, ze względu na to, że mamy podłogę z miękkiego drewna, zdecydowaliśmy się na tę ostatnią. W związku z tym, żeby uniknąć zatrucia oparami, na kilka dni musieliśmy spakować siebie i koty, i wyprowadzić się z naszego domostwa.

Miło było wrócić. Zobacz krok po kroku, jak wyglądały nasze prace:

Cyklinowanie podłogi 1
Podłoga przed cyklinowaniem. Tak. Zdecydowanie należały jej się prace renowacyjne.
Cyklinowanie podłogi 2
Kto by pomyślał, że tak będzie wyglądał sprzęt, który w ciągu kilku godzin wywoła u nas skrajne emocje?
Cyklinowanie podłogi 3
W trakcie pracy – po pierwszej warstwie…
Cyklinowanie podłogi 4
Prace trwają dalej – bliżej końca niż początku…
Cyklinowanie podłogi 5
Blisko, bliżej. Jeszcze tylko lakierowanie.
Cyklinowanie podłogi 6
Podłoga po trzech miesiącach użytkowania. Prawda, że piękna?
Cyklinowanie podłogi 7
Przed / po. Podsumowując. 🙂
Instagram
RSS