Cotton balls jako bombki choinkowe

Cotton balls jako bombki choinkowe.

Cotton balls to nasz tegoroczny pomysł na ozdoby choinkowe. Delikatne i zwiewne, idealnie będą pasowały do ozdób wykonanych z drewna i ręcznie robionych aniołków.

Co będzie Ci potrzebne do przygotowania bombek cotton balls?

  • kordonek
  • mini balony
  • pompka do balonów
  • nożyczki
  • klej vicol
  • miseczka na klej zmieszany z wodą
  • wstążeczka
  • drucik lub opcjonalnie nitka

Cotton balls

W pierwszej kolejności pompujemy kilka balonów. Warto zostawić je na jakiś czas (zdarzyło mi się, że z bliżej nie znanych mi powodów, z dwóch zeszło powietrze i gdybym od razu przeszła do przygotowania bombek, najprawdopodobniej musiałabym je wyrzucić).

Przechodzimy do owijania balonów kordonkiem. I tutaj mamy dwie możliwości – możemy zrobić to albo na sucho, albo już na mokro (wówczas kordonek powinien być zmoczony w vicolu zmieszanym z wodą w proporcji 1:1). Ja wybrałam wersję na sucho. Owinięcie balona kordonkiem nie jest takie trudne, jak wydaje się na początku. Owszem, nitki będą się przesuwać i układać inaczej niż sobie tego życzysz. W pierwszej fazie owijania cotton balls nie będzie okrągły tylko spłaszczony. Nie przejmuj się tym, im więcej nitki będzie na balonie, tym lepiej się będzie układała i wówczas będzie można nadać jej pożądany, idealnie okrągły kształt.

Po zakończonej pracy, kiedy balony są już owinięte tak, jak sobie to wymarzyłam, dokładnie nawilżam je w mieszance vicolu i wody (również w proporcji 1:1), a następnie odsączam ręcznikiem papierowym. Pozostawiam na noc do wyschnięcia.

Cotton balls

Kiedy cotton balls będą już suche, ostrożnie przekłuwamy balony i wyjmujemy z wnętrza naszej przyszłej bombki.

Cotton balls

Na koniec, robimy kokardki ze wstążeczki, związujemy je cieniutkim drucikiem lub ewentualnie nitką i mocujemy do cotton balls. Nasze bombki są już gotowe!

Cotton balls

Cotton balls

Cotton balls

One thought on “Cotton balls jako bombki choinkowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.